« Travanj 2018 »

Izvanučionična nastava učenika drugih razreda- Sanjkalište u Jarkima na obroncima Ivanščice
Autor: Romana Težački, 19. 2. 2018.

Hajdemo u planine jer tamo nema zime !

Sanjkanje se brzo uči, nikome se ne žuri kući!

U petak 16. veljače učenici drugih razreda u pratnji svojih učiteljica bili su na sanjkanju u izletištu Jarki, blizini sela Prigorec.

Vjerovali ili ne, nekima je ovo bilo i prvo sanjaknje u životu, a svima dan za pamćenje.

Sreću,osmjehe, oduševljenje i uzbuđenje bilo je nemoguće sakriti.

Dok su jedni jurili sanjkama niz snježnu stazu, drugi su neumorno žurili vukući svoje sanjke na ponovni start i tako nebrojeno mnogo puta gore-dolje, gore- dolje…

Vjerujte, nije im uopće bilo teško!

Nakon dvosatnog sanjkanja i valjanja u snijegu slijedili su topli čaj, sočne krafne i vrući krumpirići u planinskom restoranu susretljivih domaćina Ankice i Josipa Harjač.

Druga zima i novi snijeg neće se čekati jer ponovni dolazak dogovoren je za nadolazeće proljeće kad potoci glasno zažubore i trava ozeleni obronke planine.

U ovome kraju svako godišnje doba nosi svoju čaroliju koja oplemenjuje duše, srce i um svih učenika.

Ne vjerujete li, posjetite sami ovo mjesto jer doživljaj je neizostavan!