« Listopad 2018 »

Osmaši u Vukovaru
Autor: Željka Vitez, 27. 2. 2018.

U sklopu projekta „Posjet osmih razreda Vukovaru“ učenici osmih razreda naše škole bili su 22. i 23. veljače na terenskoj nastavi u Vukovaru. Cilj projekta je učenje o vrijednostima Domovinskog rata i važnosti Bitke za Vukovar u obrani Republike Hrvatske.

Uz predavanja o Domovinskom ratu, našu su školu u kvizu znanja predstavljali Borna Skupnjak iz 8.a i Lovro Vitković iz 8.b razreda te su osvojili odlično treće mjesto.

Učenici su obišli mjesta  sjećanja: Spomen-dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti, Spomen-dom Ovčara, Masovnu grobnicu Ovčara, Kukuruzni put - „Put spasa“, Mjesto sjećanja – Vukovarsku bolnicu '91, MCDR Vukovar – bivšu vojarnu 204. VU brigade i Memorijalno groblje žrtava Domovinskog rata u Vukovaru.

Osim obilaska memorijalnih lokaliteta, učenici su posjetili i Muzej vučedolske kulture.

Važno je napomenuti da smo opet bili velikog srca. Cijela škola uključila se u prikupljanje namirnica i sredstva za osobnu higijenu koju su učenici donirali socijalnoj samoposluzi u Vukovaru koja će namirnice dati onima kojima je pomoć najpotrebnija.

U Trnovec su se vratili prepuni dojmova, zahvalni vukovarskim herojima koji su dali život za našu državu, njezinu neovisnost i slobodu.