« Kolovoz 2018 »

Dan otvorenih vrata
Autor: Violeta Lukač, 30. 5. 2018.

Kao i svake godine tako smo i ove organizirali Dan otvorenih vrata. Naime, 25. svibnja vrata naše škole bila su otvorena svima koji su željeli iskazati podršku radu naše škole bilo sudjelovanjem u radionicama ili obilaskom radionica.

Svečano otvorenje započelo je na ulazu u školu upravo radionicom „Tko pjeva, zlo ne misli“ u kojoj su sudjelovali članovi školskog zbora i orkestra, a nakon toga ravnateljica Radmila Sačić pozvala je sve prisutne na druženje. Nakon radionica održani su sportski susreti između učenika, učitelja i roditelja. A da ne bi sve bilo tako jednostavno, pobrinula se novinarska grupa sa svojom radionicom „U potrazi za dobrom pričom“. Dežurni novinari obilazili su radionice i ocjenjivali sadržaj, kreativnost i aktualnost provedene teme određene radionice. Nakon zbroja ocjena najboljim radionicama pokazale su se radionica biologije „Naše tijelo“, učenika 8.razreda i radionica kemije i fizike „Što se krije u onom što se pije“, 7. i 8. razreda, a bili su i nagrađeni.

Da nastava može biti poučna i zanimljiva i izvan zadanih okvira uvjerili su se još jednom kako roditelji tako i učenici, ali i učitelji koji su se s posebnim veseljem pripremali za ovaj dan.

Kao i svake godine tako smo i ove organizirali Dan otvorenih vrata. Naime, 25. svibnja vrata naše škole bila su otvorena svima koji su željeli iskazati podršku radu naše škole bilo sudjelovanjem u radionicama ili obilaskom radionica: Igre u matematičkoj učionici na otvorenom; U potrazi za dobrom pričom (novinarska grupa); Prezentacija izvannastavne aktivnosti „mali volonteri“; Novo ruho starih igara; Prodajna izložba i prezentacija radova „likovne družine“ nižih razreda; Prezentacija izvannastavne aktivnosti „mali planinari“ i planinarske igre; Prezentacija izvannastavne aktivnosti  „cvjećarske grupe“:Prezentacija izvannastavne aktivnosti „plesno- dramske grupe“; I palačinke mogu biti zdrave; Projekt „Škole za afriku“; Što se krije u onom što se pije (radionica i finalizacija projekta) +Kako potrošiti unesene kalorije (preračunavanje)(kemija/ fizika); Srednjovjekovni turnir; Nogometni turnir (štafetne elementarne igre, nogometne utakmice ); Naše tijelo-izložba modela organa (8.razredi); Gradimo i učimo;  Dramske igre na njemačkom jeziku- bircher musli; English project club -Slavne znamenitosti iz najvećih gradova : New York, Sidney, London, Paris, Rio de Janeiro,  Dubai, Shangai,...- izrada silueta gradskih panorama i memory kartica.

Svečano otvorenje započelo je na ulazu u školu upravo radionicom „Tko pjeva, zlo ne misli“ u kojoj su sudjelovali članovi školskog zbora i orkestra, a nakon toga ravnateljica Radmila Sačić pozvala je sve prisutne na druženje. Nakon radionica održani su sportski susreti između učenika, učitelja i roditelja. Da ne bi sve bilo tako jednostavno, pobrinula se novinarska grupa sa svojom radionicom „U potrazi za dobrom pričom“. Dežurni novinari obilazili su radionice i ocjenjivali sadržaj, kreativnost i aktualnost provedene teme određene radionice. Nakon zbroja ocjena najboljim radionicama pokazale su se radionica biologije „Naše tijelo“, učenika 8.razreda i radionica kemije i fizike „Što se krije u onom što se pije“, 7. i 8. razreda, a bili su i nagrađeni.