Osiguranje školske prehrane

Ja mogu.pdf

« Prosinac 2019 »

OSIGURAVANJE PRAVA NA BESPLATNU KUHINJU
Autor: Violeta Lukač, 1. 9. 2018.

Poštovani roditelji i skrbnici,

Varaždinska županija će se i ove godine uključiti u projekt „Osiguravanje školske prehrane za djecu u riziku od siromaštva“.  Cilj projekta je da se djeci koja su u potrebi osigura plaćanje školske prehrane.

U projekt se mogu prijaviti  učenici čiji su roditelji, posvojitelji ili skrbnici korisnici doplatka za djecu.

Svi zainteresirani roditelji koji se žele prijaviti u projekt, odnosno koji žele da im dijete/učenik ima besplatnu kuhinju, a dobivaju dječji doplatak, trebaju  u tajništvo škole donijeti sljedeće dokumente:

a) presliku Rješenja o priznavanju prava na doplatak  za djecu – ne starije od godinu dana. Ukoliko imate starije rješenje, u tajništvu škole podnijet ćete zahtjev na temelju kojeg će Škola tražiti u HZMO izdavanje potvrda o dječjem doplatku. U tu svrhu roditelj treba školi dati podatak o svojem OIB-u, adresi te mjesečnom iznosu doplatka koji prima za dijete za koje traži oslobođenje od plaćanja školske kuhinje;

b) molbu za oslobođenje učenika od plaćanja školske kuhinje u šk. godini 2018./2019. (u privitku - kliknuti na "OPŠIRNIJE").

Ukoliko prijavljujete više djece, potrebno je donijeti dokumentaciju za svako dijete zasebno.

Dokumentaciju za prijavu u projekt potrebno je predati u tajništvo škole do srijede, 05. rujna 2018. do 12 sati.