« Ožujak 2024 »

IZVJEŠĆE o humanitarnoj akciji "SOLIDARNOST NA DJELU 2018."
Autor: Draženka Magić, 7. 11. 2018.

Ovogodišnju akciju u našemu Trnovcu sproveli su 26. listopada učenici petog do osmog razreda naše škole.

U akciji je prikupljeno 8.183,30 kn te nekoliko kilograma povrća i voća.

Zahvaljujemo svima onima koji su se svojim humanitarnim prilogom ili radom u nju uključili.

Učenici od 5.do 8. razreda naše škole proveli su u petak, 26.listopada, 46. sabirnu akciju HCK „SOLIDARNOST NA DJELU“.

Naši su učenici, podijeljeni u 28 grupa, obišli kućanstva Trnovca i prikupljali dobrovoljne priloge naših građana u obliku novca ili povrća.

Prikupili su ukupno  8. 183,30 kuna te vreću krumpira, desetak kilograma jabuka, staklenku meda, nešto kupusa i luka.

Izjavili su kako su akciju proveli bez problema, brzo i s veseljem.

Prikupljeno povrće i voće potrošit će se u školskoj kuhinji pri pripremi obroka za naše učenike. Prikupljeni novac uplatit  će se  organizaciji Crvenog križa – on će se iskoristiti za kupnju prehrambeno-higijenskih paketa namijenjenih  osobama slabijeg imovinskog statusa.

Pedeset posto prikupljenog iznosa Crveni križ  vraća natrag školi. Ta su sredstva namijenjena isključivo za pomoć pojedinim učenicima pri provođenju školskih izleta i ekskurzija te za nabavku potrepština za školske ormariće i torbe prve pomoći.

I ove smo godine odlučili prigodnim  majicama nagraditi članove najboljih ekipa.

1. Kategorija najduljih ulica:

EKIPE  BR. 20 i 21 ( DRAVSKA ULICA – 810 kn): Dario Jagačić, Ivan Novosel, Leona Bajs, Jana Trstenjak, Emanuel Balentović, Leon Florjanić, Eric Gregurić, David Drožđek i Doris Nedog.

EKIPE BROJ 11 i 12 ( VARAŽDINSKA ULICA – 785 kn):Dominik Sačić, Noa Sel, Tea Vincek, Lana Sačić,  Elena Hren, Lucija Mikulić, Ema Ptiček, Klara Božić, Karlo Mlinarić, Noa Magdalenić i Nikola Jagić.

1. Kategorija ulica srednje duljine:

EKIPE BROJ 14 i 15 ( BRANIMIROVA ULICA – 701 kn): Vanja Ivec. Patrik Kraus, Sven Kraus, Ivana Oršuš, Ivor Skupnjak, Roko Jerec,Emina Vuković, maja Racanović, Nika Špoljarić, Moreno Vrček, Korina Jurić i Fran Vugrinec.

EKIPE BROJ 19 i 19a ( LUDBREŠKA ULICA – 587 kn): Antonio Sukanec, Robert Pecolaj, Stela Jurak, Leona Skupnjak, Dino Kovačić, Paola Lacko Plasaj, Rea Simendić. Mateo Djak, Mateja Pongrac, Tara Borovec, Niko Borovec, Viliam Dubovečak, Emanuel Vugrinec.

1. Kategorija kraćih ulica:

EKIPA BROJ 9 (ULICA GUSTAVA KRKLECA – 385 kn): Sven Dolovski, Teo Tkalec, Anamaria Žnidar, Sara Vuković, Branimir Črnila i Luka Jerešić.

EKIPA BROJ 1  (ULICA MALE LEDINE – 360 kn):Tea Skupnjak, Martina Vugrinec, Emanuel Pikutić, Daria Domiter, Fran Vugrinec i Petar Vugrinec (I).

MAJICU  s logom akcije, KAO NAGRADU, dobili su sljedeći  učenici:

1. Dario Jagačić

2. Jana Trstenjak

3. Dominik Sačić

4. Lucija Mikulić

5. Rea Simendić

6. Antonio Sukanec

7. Tea Skupnjak

8. Sven Dolovski

9. Vanja Ivec

10. Emina Vuković

ZAHVALJUJEMO  SVIM UČENICIMA I ČESTITAMO IM  NA ODLIČNO OBAVLJENOM ZADATKU!

Vaši učitelji voditelji