« Studeni 2018 »

Županijsko natjecanje u čitanju naglas
Autor: Violeta Lukač, 9. 11. 2018.

Na jučer održanom županijskom Natjecanju u čitanju naglas u Novom Marofu, među 11 natjecatelja mlađe i 11 natjecatelja starije kategorije sudjelovali su i Lorena Janić i Adrian Gerić učenici 4. razreda te Lina Kukec i Hana Topličanec, učenice 7. razreda.

Lorena je pročitala ulomak iz knjige Šuma Striborova, Adrian ulomak iz knjige Mama je kriva za sve, Lina je izabrala Kradljivicu knjiga, a Hana Kapetana Gaćešu. I što reći! Bili su izvrsni, a nastup i scena odlični. Sve pohvale i čestitke.

Povjerenstvo u sastavu Ljubica Ribić, Una Mitrovski i Zvonko Zečević nisu imali nimalo lak zadatak, a u Sisak na državno natjecanje putuju učenici iz OŠ Martijanec.

Natjecanje u čitanju naglas namijenjeno je učenicima od 3. do 8. razreda osnovnih škola u Republici Hrvatskoj, a organizira se u dvije starosne kategorije: mlađa (učenici 3., 4. i 5. razreda) i starija (učenici 6., 7. i 8. razreda).

Natjecatelji predstavljaju knjigu po vlastitom izboru, a u obzir dolaze isključivo prozna djela hrvatske i strane književnosti primjerena uzrastu natjecatelja.
Natjecanje u čitanju naglas održava se u Mjesecu hrvatske knjige u organizaciji Hrvatskog knjižničarskog društva – Komisije za knjižnične usluge za djecu i mladež i Narodne knjižnice i čitaonice „Vlado Gotovac“ Sisak.

Ova se nacionalna akcija organizira s ciljem poticanja i popularizacije knjiga, čitanja naglas, razvijanja ljubavi prema knjizi i čitanju, poticanja usmenog izražavanja. Na kraju krajeva jedno iskustvo više.