Škola za život

Molimo sve učenice i učenike petih i sedmih razreda da pristupe i popune anketu evaluacije i praćenja Škole za život na sljedećoj poveznici:

Rok za popunjavanje ankete je do 24.12., a očekivano trajanje odgovaranja je 15-ak minuta.

« Siječanj 2019 »

„Petarde nisu igračke“
Autor: Gordana Trakoštanec, 13. 11. 2018.

Već treću školsku godinu za redom PU Varaždinska u našoj školi provodi preventivnu aktivnost  pod nazivom „Petarde nisu igračke!“ u sklopu nacionalnog projekta Mir i dobro

8. studenog i 12. studenog 2018. provedene su interaktivne radionice s učenicima 8. razreda i njihovim roditeljima, a cilj im je zaštita od tjelesnog ozljeđivanja i smrtnog stradavanja uslijed nepažnje, znatiželje i igre s oružjem, minsko eksplozivnim napravama i pirotehničkim sredstvima.

Edukaciju učenika i roditelja proveli su policijski službenici za nadzor i planiranje-prevenciju Tatjana Novak i Nino Trakoštanec.

Bliži se obilježavanje novogodišnjih blagdana što predstavlja određen sigurnosni rizik posebno za djecu i mlade.

Velika želja za objavom veselja susjedstvu, praskom oružja ili kakvom eksplozivnom napravom, nerijetko završava ranjavanjem, trajnim ozljedama, a i smrću.

Iako su najopasniji vatreno oružje i bombe, ni petarde i svjetleće rakete nisu bezopasne, pogotovo u dječjim rukama. Djeca su rizična skupina obzirom na njihovu znatiželju i zaigranost.

Često puta se zabavljaju s petardama bez nadzora, bez da su svjesni potencijalne opasnosti. Upravo su petarde čest uzročnik požara u podrumima, na balkonima ili uzrokuju požar na parkiranim vozilima.

Roditelji i učenici upoznati su i informirani kroz edukacijski film, prezentaciju i neposredan razgovor o opasnostima i neželjenim posljedicama neprimjerenog rukovanja pirotehničkim i eksplozivnim napravama te kako postupiti u slučaju događanja nezgode.

Prevencija je najbolji način zaštite, „Bolje spriječiti nego liječiti“, složili su se roditelji i učenici.