Škola za život

Molimo sve učenice i učenike petih i sedmih razreda da pristupe i popune anketu evaluacije i praćenja Škole za život na sljedećoj poveznici:

Rok za popunjavanje ankete je do 24.12., a očekivano trajanje odgovaranja je 15-ak minuta.

« Siječanj 2019 »

LIKOVNU DRUŽINU JE POSJETILA UMJETNICA,MAJSTORICA QUILLING TEHNIKE...
Autor: Mirjana Vuković, 22. 11. 2018.

U utorak,22.11.2018. likovnu družinu razredne nastave je posjetila gospođa Jadranka Poljak-Rijavec,umjetnica i majstorica quilling tehnike ukrašavanja,te učenicima pokazala osnovne elemente tehnike quilling.

Tehnika quilling ili filigransko uvrtanje papira je tehnika umjetnosti kojom se papirnate trake raznih boja,širina,debljina i boja,uvijaju pomoću štapića te oblikuju prstima i lijepe zajedno.Tako se dobivaju elementi za izradu čestitki,slika,kutija ili nakita.

Izvorni oblik te tehnike je nastao još u 12. stoljeću u španjolskim i talijanskim samostanima zbog ukrašavanja naslovnica knjiga i religioznih predmeta,a mi smo beskrajno uživali izrađujući cvjetiće,listiće i pahuljice.
A da veselje bude veće,na kraju likovne radionice,svaki je učenik dobio i poklon-svog anđela čuvara kojeg su izradile vrijedne ruke gospođe Jadranke.
Bilo nam je  toliko lijepo i zabavno da smo dogovorili i novu radionicu na kojoj ćemo ukrašavati uskršnje pisanice. Još jednom veliko HVALA gospođi Jadranki.