Škola za život

Molimo sve učenice i učenike petih i sedmih razreda da pristupe i popune anketu evaluacije i praćenja Škole za život na sljedećoj poveznici:

Rok za popunjavanje ankete je do 24.12., a očekivano trajanje odgovaranja je 15-ak minuta.

« Siječanj 2019 »

Školski medni dan
Autor: Violeta Lukač, 10. 12. 2018.

"Pčelica Jelica i medo Edo kažu: Medeni doručak za svakog đaka stiže iz naših najboljih pčelinjaka."

Ove godine Ministarstvo poljoprivrede započinje provedbu programa Školskog mednog dana i promociju meda hrvatskih pčelinjaka u osnovnim školama, pa su tako naši prvašići 7. prosinca, na dan sv. Ambrozija, zaštitnika pčela i pčelara, dobili medne pakete u kojima su se osim staklenke meda nalazili i slikovnica edukativnog karaktera te promotivni letak.

Cilj Programa je potaknuti i educirati djecu i njihove roditelje o važnosti konzumiranja meda. Program će se provoditi u prvim razredima osnovnih škola, a iskoristit će se prilika da se, osim važnosti meda, djeci od rane dobi podigne svijest o potrebi konzumacije lokalnih poljoprivrednih proizvoda.

Djeci se želi ukazati na ulogu i značaj pčelarstva u cjelokupnoj poljoprivrednoj proizvodnji, posebice zbog održavanja ekološke ravnoteže i biološke raznolikosti.

„Školski medni dan“ održat će se 7. prosinca, na dan sv. Ambrozija, zaštitnika pčela i pčelara. Učenicima prvih razreda osnovnih škola podijelit će se med zapakiran sukladno posebnim pravilima Hrvatskog pčelarskog saveza u „nacionalnu staklenku za med“ volumena 370 mL.

Korisnik mjere „Promocija meda hrvatskih pčelinjaka“ je Hrvatski pčelarski savez, a putem nje će financirati nabavu alata za izradu nacionalne staklenke za med koja će brendirati proizvode hrvatskih pčelara te ih učiniti prepoznatljivima na tržištu.