UPISI U SREDNJU ŠKOLU - VAŽNO!
Autor: Radmila Sačić, 2. 6. 2020.

Dragi učenici 8. razreda, poštovani roditelji!

U skladu s Odlukom o upisu učenika u I. razred srednje škole u školskoj godini 2020./2021. prve prijave kandidata u sustav NISpuSŠ  započele  su 1. lipnja 2020. godine iza 12:00 sati.

Budući da ste mnogi imali problema s prijavom (jer ste se svi željeli prijaviti 1. dan),  skrećemo vam pozornost na sljedeće:

1. Prijave u sustav traju od 1. lipnja do 7. srpnja. U tom periodu se samo prijavljujete i pregledavate osobne podatke.

2. Redovno pratite sve obavijesti o upisima na:

• Upisi.hr (posebnu pozornost obratite na plutajuće izbornike sa strane - crveni, žuti,  plavi - tu ćete pronaći odgovore na mnoga vaša pitanja),
  • školskom webu,
  • virtualnim učionicama.

NAPOMENA: Izrazito je važno  pratiti sve  naputke i zadane rokove iz Odluke o upisu učenika u 1. razred srednje škole  i  postupati u skladu s njima.

Sretno s prijavom!

U nastavku donosimo postupak 1. prijave u sustav.

PRVA PRIJAVA U SUSTAV ( ne nužno 1. lipnja, nego tijekom lipnja)

Potrebno je unijeti korisničko ime i lozinku dobivenu u osnovnoj školi nakon čega je moguće unijeti broj mobitela na kojega kandidat želi da mu bude dostavljen SMS s PIN-om.

Nakon što zaprimi PIN, kandidat pri svakoj sljedećoj prijavi u sustav unosi korisničko ime, lozinku i PIN.

Po uspješnoj prijavi u sustav moguće je pregledati osobne podatke i ocjene, a nakon što se iz e-Matice prenesu i rezultati natjecanja, bit će moguće pregledati i te podatke.

Dragi osmaši,

samo polako i sigurno, uspjet ćete. Normalno je da dolazi do zagušenja sustava, čak i pada, jer se istovremeno u sustav prijavljuju tisuće učenika osmog razreda iz cijele RH. Imate vremena, nije bitno da se prijavite prvi, već da se prijavite uspješno - u sustav.

Pravi vas posao čeka u srpnju, tek tada ćete se  moći prijavljivati u željene programe srednjih škola.

Do tada, istražujte sustav, budite stalno u tijeku, pratite stranicu Upisi.hr (svakodnevno) i, najvažnije; iskoristite ovo vrijeme za osobni maksimalan doprinos ostvarenju zadanoga bodovnoga praga koji će vam omogućiti upis u željeni program željene srednje škole.

Vaša ravnateljica: Radmila Sačić