POSTUPANJE U ODGOJNO-OBRAZOVNIM USTANOVAMA U SLUČAJEVIMA POTVRDE COVID-19 POZITIVNOG DJETETA/UČENIKA ILI DJELATNIKA
Autor: Radmila Sačić, 10. 10. 2020.

Poštovani roditelji/skrbnici,

s obzirom na nagli rast broja novozaraženih na području Varaždinske županije u proteklih nekoliko dana i obzirom na činjenicu da učestalo dolazi do ispadanja grupa i razreda iz obrazovno - odgojnog sustava,  Epidemiološka djelatnost Zavoda za javno zdravstvo Varaždinske županije nalazi se u situaciji da traži odgojno–obrazovne ustanove da same preuzmu obvezu da osobno obavještavaju i informiraju o samoizolaciji i karanteni svakog roditelja djeteta koje se stavlja u tu mjeru. Roditelji će, uz obavijest škole, dobiti i Uputu HZJZ  o samoizolaciji/ karanteni djece (u nastavku).

S druge strane, ako je Vašem djetetu epidemiolog odredio samoizolaciju/karantenu, nevezanu uz školu, već uz Vaše osobne kontakte, molimo Vas da o tome odmah obavijestite razrednika/školu jer je škola obvezna informacije o broju djece u samoizolaciji i broju zaražene djece svakodnevno slati u MZO.

Pozivamo vas da ne stvarate paniku, već da se strogo pridržavate navedenih mjera i pazite na sebe i druge. Zdravlje je najvažnije.

1. Upute za roditelje za niže razrede

2. Upute za roditelje za više razrede