ŠKOLE ZA AFRIKU
Autor: Gordana Trakoštanec, 8. 12. 2021.

Na sam Dan sv. Nikole 6. 12. i u utorak, 7. 12. 2021. održala se prodajna izložba radova učenika u Projektu Škole za Afriku. Učenici 4.ab i 5.ab razveselili su posebno učenike nižih razreda naše škole, ali i sve ostale učenike i djelatnike, koji su s veseljem kupovali prigodne poklone i tako donirali novčane priloge.  Prikupljeno je 2.396,00 Kn.

Bliži nam se najljepši dio godine, a to je Božić kada slavimo Isusovo rođenje, koje nas uvijek iznova ispuni toplinom, nadom i vjerom u bolje sutra.

Učenici u projektu Škole za Afriku, vrijedno su i marljivo izrađivali božićne i novogodišnje ukrase kojima svakoga žele razveseliti, a ujedno i pomoći djeci Madagaskara za njihovo bolje djetinjstvo te im pomoći  ostvariti jedno od osnovnih prava, a to je Pravo na školovanje.

Sve naše donacije prikupljene kroz program Škole za Afriku UNICEF će usmjeriti u ostvarivanje promjena neophodnih da djevojčice i dječaci Madagaskara dobiju svoju priliku za obrazovanje - gradit će i obnavljati škole, a djeci osigurati potreban pribor, educirati će nastavnike, podržati djecu najsiromašnijih obitelji te omogućiti alternativno obrazovanje djeci koja su zbog rada morala prekinuti školovanje. Ova otočna zemlja Afrike šesta je najsiromašnija zemlja svijeta u kojoj svako treće dijete ne završi prvih pet godina obrazovanja. Prava djece dodatno su ugrožena aktualnom sušom koja je zahvatila jug države.

Hvala svima koji pomažete na bilo koji način kako bismo svi zajedno štitili pravo na obrazovanje djece Madagaskara i širili ozračje solidarnosti.