Radionice o energiji u suradnji s LORI centrom
Autor: Violeta Lukač, 21. 3. 2024.

U ponedjeljak 18. ožujka u OŠ Trnovec održana je radionica o energiji u suradnji s LORI centrom Ludbreg (OPŠIRNIJE). Sedmi razredi sudjelovali su u aktivnostima prema modulima razvijenim u Newton sobama gdje se na inovativan i drugačiji način uče znanja iz STEM predmeta. Radionicu je vodio naš učitelj fizike Petar Mihin

LORI OŠ TRNOVEC galerija

Sedmaši su dobili zadatak da pomoću zadane opreme naprave stazu koja mora sadržati petlju kojom će se spuštati kuglica. Ta kuglica potom udari u „SMART CART“ autić te je cilj da taj autić prijeđe što veću moguću udaljenost.
U drugom zadatku učenici su od tetrapaka, štapića i čepova napravili svoje autiće te ponovno imali natjecanje koji će autić doći najdalje nakon udarca spuštene metalne kugle kroz petlju.
Kroz ove module potiče se kreativno razmišljanje, povezuju se praktična znanja i životna iskustva sa znanjem fizike, a i svaki učenik, bez obzira na svoje sposobnosti i znanje fizike, može pridonijeti dobrom idejom i svojim radom. Na kraju krajeva, najbitnije je da su se svi učenici dobro zabavili.

U skoro vrijeme učenici iz cijele regije, a i šire, moći će sudjelovati u ovakvim radionicama u Newton sobama u LORI centru u Ludbregu, a naši Trnovčani mogu biti ponosni što   su među prvim učenicima u Hrvatskoj isprobali ovakvu radionicu.

Petar Mihin, učitelj fizike