« Lipanj 2017 »

Trnovec u Stubici na Svehrvatskoj državnoj smotri
Autor: Violeta Lukač, 10. 10. 2016.

Naša škola sudjelovala je 9. listopada na Svehrvatskoj smotri Dani kruha kao jedina škola iz Varaždinske županije, a predstavljali su nas Mateja Mišak, Mihael Horvat i Karla Mlakar u pratnji učiteljice Romane, Karmen, Ljiljane te knjižničarke Violete i domara Božidara.

Zahvaljujemo svima koji su pomogli u organizaciji.

Općina Stubičke Toplice i ove godine bila je domaćin Svehrvatske smotre„Dani kruha - dani zahvalnosti za plodove zemlje 2016.“ koja se održala 9. listopada 2016. godine u hotelu "Matija Gubec".
Na svečanosti Dana kruha sudjelovale osnovne i srednje eko - škole, dječji vrtići i učenički domovi iz Republike Hrvatske te nekoliko škola iz BiH i Vojvodine.

Naša škola sudjelovala je na smotri kao jedina škola iz Varaždinska županije, a predstavljali su nas Mateja Mišak, Mihael Horvat i Karla Mlakar u pratnji učiteljice Romane, Karmen, Ljiljane te knjižničarke Violete i domara Božidara.

Za smotru smo se marljivo pripremali cijeli prethodni tjedan, a najbolji dokaz tome su "makači" i smoothie od banane i maka koji su bili posebno zamijećeni i od strane povjerenstva, ali i od strane posjetitelja.

Posebno su zanimljivi bili mali Trnovčanci u narodnim nošnjama koji su na simpatičan način predstavili svoj štand i proizvode svoga kraja.

Smotra Dani kruha osmišljen je kao ekološki, kulturološki i duhovni projekt koji želi ukazati na potrebu očuvanja raznolikosti, očuvanje običaja, baštine i štovanje kruha kao simbola životne snage.