« Ožujak 2024 »

Gradsko Natjecanje u čitanju naglas
Autor: Violeta Lukač, 27. 10. 2016.

Pod geslom „Čitanje je zakon“ u četvrtak, 27. listopada 2016. u Prvoj gimnaziji Varaždin održano je gradsko Natjecanje u čitanju naglas 2016. Sudjelovali su učenici iz OŠ Trnovec i OŠ Šemovec, a na županijsko natjecanje plasirali su se u starijoj kategoriji Paula Sovar iz naše škole koja je osvojila 1. mjesto, David Butek iz OŠ Šemovec osvojivši 2. mjesto te Klara Cukor kao trećeplasirana. U mlađoj kategoriji na županijsko natjecanje plasirala se Paula Šilec kao prvoplasirana, Luka Klarić koji je osvojio 2. mjesto i David Plečko, 3. mjesto svi iz OŠ Šemovec.

Županijsko natjecanje će se održati 3. studenoga u Novom Marofu.

Čestitke svim učenicima i njihovim mentoricama, a posebno našoj Pauli te njezinoj mentorici Boženi Bajić.

Zahvaljujem Prvoj gimnaziji Varaždin te komisiji Marineli Marčetić, Jasminki Horvatić Bedenik i Ivani Vitez.

Nakon pročitanih odabranih ulomaka, komisija u sastavu Marinela Marčetić, Jasminka Horvatić Bedenik i Ivana Vitez imala je težak zadatak jer su odlučivale nijanse. No nakon više od pola sata imali smo ljestvicu.

Natjecanje u čitanju naglas namijenjeno je učenicima osnovnih škola (od 3. do 8. razreda) u Republici Hrvatskoj, a ciljevi natjecanja su poticanje i popularizacija knjige, čitanja i čitanja naglas, razvijanje ljubavi prema knjizi i čitanju kao kvalitetnom načinu provođenja slobodnog vremena, unaprjeđenje čitalačkih sposobnosti učenika, naglašavanje čitanja kao temelja cjeloživotnog obrazovanja, poticanje usmenog izražavanja, razvijanje motivacijskih sposobnosti.

KATEGORIJE NATJECANJA:

1.mlađa kategorija: za učenike 3., 4. i 5.razreda

2.starija kategorija: za učenike 6., 7. i 8.razreda

Natjecatelji predstavljaju knjigu po vlastitom izboru (uz preporuku učitelja mentora, školskog i/ili dječjeg knjižničara). U obzir dolaze isključivo prozna djela hrvatske i strane književnosti, primjerena uzrastu natjecatelja.