« Studeni 2017 »

Završen je projekt PU Varaždinske „NASILJE PREKO INTERNETA – CYBERBULLYING“
Autor: Gordana Trakoštanec, 21. 12. 2016.

Projekt se provodio od studenoga mjeseca šk. god. 2014./15. do prosinca mjeseca šk. god. 2016./17. s jednom generacijom učenika.

Osnovni cilj Projekta je generacijska senzibilizacija djece o pravilima ponašanja na društvenim mrežama, o prijetnjama koje dolaze preko modernih tehnologija s naglaskom na osobnu odgovornost korištenja istih, zaštitu osobnih podataka i privatnosti uopće te najvažnije – uvažavanje drugih. Roditeljima su također pružene navedene informacije i savjeti na roditeljskim sastancima, stoga se očekuje i njihova aktivna podrška u zaštiti djece.

20. prosinca 2016. u 7.a, 7.b i 7.c razredu, policijska službenica za nadzor i prevenciju gospođa Tatjana Novak održala je interaktivne radionice s učenicima.

Osnovna namjena projekta "Cyberbullying" bila je kroz edukaciju podići razinu znanja djece o pravilima ponašanja na društvenim mrežama, informirati ih o problematici nasilja na Internetu, ukazati na vlastitu odgovornost i važnost uvažavanja drugih prilikom korištenja Interneta i društvenih mreža, zaštitu osobnih podataka i privatnosti općenito.

Informirati roditelje o opasnostima koje prijete njihovoj djeci prilikom korištenja Interneta i društvenih mreža, te o načinu kako zaštititi dijete. Potaknuti na sudjelovanje u Internet aktivnostima vlastitog djeteta, na davanje jasnih uputa i pravila ponašanja  na Internetu  te na preporuku ugrađivanja programa za zaštitu.

Ovim projektom želi se također senzibilizirati javnosti na problem nasilja preko Interneta i razviti osjećaj zajednice koja brine.