« Lipanj 2017 »

Terenska nastava u Beč
Autor: Maja Matko Ešpić, 13. 3. 2017.

Ove smo godine terensku nastavu njemačkog jezika "odradili" u Beču.

U petak 10.ožujka 2017. godine u ranojutarnjim satima krenuli smo u Beč- vidjeti i doživjeti sve ono o čemu smo do sad u školskim klupama samo razgovarali i učili.

Učenici sedmih i osmih razreda, zajedno sa svojim učiteljicama njemačkog jezika te u pratnji učiteljice Božene Bajić i učitelja Željka Uremovića, posjetili su dvorac Schönbrunn, razgledali njegov veličanstven interijer te na trenutak osjetili život bečkog dvora. Nakon ljepota dvorca, divili su se različitim životinjskim vrstama u najstarijem zoološkom vrtu na svijetu, im Tiergarten Schönbrunn. Poslije panoramskog razgleda grada te vožnje do Pratera i poznatog Riesenrad-a, došli smo i do Hundertwasserove kuće, a u Hundertwasserovom selu kupili razne suvenire. Razgledali smo i gradsku jezgru pješice, a dojam i ljepotu Beča nisu pokvarili ni vjetar ni kiša. Učenici su uživali i u slobodnom vremenu, koje su iskoristili za kupovinu, šetnju ulicama i razgledavanje. I ovoga puta su učenici naše škole pokazali da su odgovorni da poštuju dogovor te da svakako zaslužuju povjerenje učitelja. Naše putovanje je trajalo skoro do ponoći, kad smo se sretno i puni dojmova vratili kućama u svoj Trnovec. O dojmovima ćemo još pričati neko vrijeme, a usput i razmišljati o sljedećem putovanju iduće godine. :)