« Rujan 2017 »

NAŠI NAJBOLJI VJERONAUČNI OLIMPIJCI POSJETILI GRAD ZAGREB
Autor: Violeta Lukač, 26. 5. 2017.

U utorak, 23. svibnja 2017. godine članovi naše vjeronaučne ekipe Dinko Pokos, Emanuel Balentović, Julija Tomiša i Lorena Vugrinec sa mentoricom, vjeroučiteljicom Ljiljanom Mišak posjetili su samostan sestara svete Majke Terezije - Misionarke ljubavi u Zagrebu u organizaciji Varaždinske biskupije, koja svake godine jednodnevnim izletom nagrađuje po pet najboljih vjeronaučnih ekipa iz osnovnih i srednjih škola.

Galerija

Tema ovogodišnje olimpijade bila je Misijska djelatnost Crkve, pa se ovogodišnjim izletom željela produbiti tema misija i misionara. Učenici i mentori prvo su posjetili samostan sestara svete Majke Terezije - Misionarke ljubavi u Zagrebu, gdje je poglavarica samostana s. Marija predstavila njihov apostolat na području Zagreba i dala radosno svjedočanstvo vjere.

U Šestinama, gdje se nalazi grob Oca domovine Ante Starčevića, već je čekao domaći župnik, vlč. mr. Robert Šreter koji nam je na temelju Starčevićevog  životnog i političkog  gesla „Bog i Hrvati“, naglasio povezanost vjere i nacionalne svijesti te je predstavio bogatu povijest župe.

Potom je služena Sveta misa koju je predvodio vlč. Šreter, a s njim su koncelebrirali vlč. Josip Hadrović, ekonom Biskupije, vlč. mr. Damjan Koren, predstojnik Katehetskog ureda i g. Miljenko Flajs, trajni đakon, a nakon predaha, razgledali smo i djelomično restauriranu srednjevjekovnu tvrđavu i  „Oltar domovine“ na Medvedgradu, djelo kipara Kuzme Kovačića, na kojem gori vječni plamen u čast svim hrvatskim junacima i braniteljima.

Bio je to jedan prekrasni izlet koji će svima ostati u trajnom sjećanju.