Županijska smotra Dani kruha 2017.
Autor: Violeta Lukač, 17. 10. 2017.

U subotu 14. listopada, već tradicionalno, na varaždinskom Franjevačkom trgu održana je Županijska smotra Dani kruha - dani zahvalnosti za plodove zemlje.

Različite vrste kruha, klipiči i drugi pekarski proizvodi, kolači, torte, namazi bili su samo dio proizvoda i plodova izloženih na štandovima škola, koje su marljivi učenici uz pomoć nastavnika iz 35 osnovnih i srednjih škola  priredili za smotru.

A naši kuruzni žganci s toplim mlijekom, kosana mast, nekoliko vrsta kuruznog kruha i zlevke, a i sama vodenica sve su ostavili bez daha.

Proizvode su degustirali brojni građani, koji su se ove godine odazvali u rekordnom broju. A bilo je i stranih gostiju - turista koji su bili oduševljeni trnovečkim proizvodima.

Organizator je bila Varaždinska županija u suradnji s Varaždinskom biskupijom, dok je ove godine domaćin bila Osnovna škola Šemovec.

Sljedeće godine domaćin županijske smotre Dani kruha bit će Srednja škola Arboretum Opeka Marčan.

Zahvaljujemo svim mamama, bakama i ostalim članovima obitelji koji su pomogli u organizaciji te popunjavanju našeg štanda finim i toplim proizvodima.

Galerija