Mali volonteri prošetali pse Udruge "Spas"
Autor: Nikolina Bajić, 31. 10. 2017.

Cijeli mjesec listopad posvetili smo brizi životinjama u povodu Dana zaštite životinja (4. listopada), a na samome kraju mjeseca - nagradili smo se šetnjom peseka.

I, iskreno...

Ne zna se tko je bio sretniji: mi ili napušteni psi željni malo igre i ljubavi! heart

Članovi Izvannastavne aktivnosti Mali volonteri naše škole cijeli su 10. mjesec marljivo skupljali hranu i ostale potrepštine za napuštene štence i odrasle pse Udruge "Spas" Varaždin.

Bili su informirani o prednostima sterilizacije i kastracije životinja te su te informacije prenosili dalje svojim prijateljima i poznanicima.

Izrađivali su se letci i plakati na temu "Udomi, a ne kupuj!", a za kraj ovog mini-projekta bili su počašćeni izlaskom na teren da sami vide ono o čemu im je pričano... Vidjeli su koliko je zapravo, nažalost, napušteno psa, u kakvim uvjetima žive i što im je zapravo potrebno.

Tri smo psa prošetali, poigrali se s njima i pomazili ih da barem na trenutak se osjete voljenima i prihvaćenima.

Taj osjećaj naše sreće što smo im pružili tih sat vremena se ne može opisati... yes

Kao što smo rekli - ne znamo jesu li bili sretniji mali repići koji su neumorno mahali ili mi - što smo svojim volontiranjem napunili svoja mala srca. smiley

Hvala svima koji su se odazvali na akciju skupljanja stvari i ravnateljici škole na prijevozu do Udruge do opet nekog drugog puta!

INA Mali volonteri