Škola za život

Molimo sve učenice i učenike petih i sedmih razreda da pristupe i popune anketu evaluacije i praćenja Škole za život na sljedećoj poveznici:

Rok za popunjavanje ankete je do 24.12., a očekivano trajanje odgovaranja je 15-ak minuta.

« Prosinac 2018 »

Ispis statistike od 1. 3. 2012.

Anketa (mala)
Sviđa li vam se nova stranica?

"PETARDE NISU IGRAČKE" - preventivna aktivnost PU Varaždinske
Autor: Gordana Trakoštanec, 30. 11. 2017.

29. 11. 2017. godine službenici PU Varaždinske Tatjana Novak i Nino Trakoštanec proveli  su interaktivne radionice s učenicima 7. i 8. razreda.

Cilj aktivnosti je zaštita djece od tjelesnog ozljeđivanja i smrtnog stradavanja uslijed nepažnje, znatiželje i igre s oružjem, MES i pirotehničkim sredstvima. Posebno je stavljen naglasak upravo na upoznavanje učenika  sa pirotehničkim sredstvima, opasnostima koje prijete, posljedicama, samozaštitnom ponašanju te pravilnom reagiranju kod kritičnog događaja.

Obilježavanje novogodišnjih blagdana predstavlja sigurnosni rizik i često se ne obilježavaju prikladno i u mirnom ozračju, posebno u pogledu sigurnosti djece i mladih.

Velika želja za objavom veselja susjedstvu, praskom oružja ili kakvom eksplozivnom napravom, nerijetko završava ranjavanjem, trajnim ozljedama, a i smrću.

Iako su najopasniji vatreno oružje i bombe, ni petarde i svjetleće rakete nisu bezopasne, pogotovo u dječjim rukama.

Djeca su rizična skupina obzirom na njihovu znatiželju i zaigranost.

Često puta se zabavljaju s petardama bez nadzora, bez da su svjesni potencijalne opasnosti.

Upravo su petarde čest uzročnik požara u podrumima, na balkonima ili uzrokuju požar na parkiranim vozilima.