Osiguranje školske prehrane

Priloženi dokumenti:
Ja mogu.pdf

« Prosinac 2019 »

Ispis statistike od 1. 3. 2012.

Anketa (mala)
Sviđa li vam se nova stranica?

LIKOVNU DRUŽINU JE POSJETILA UMJETNICA,MAJSTORICA QUILLING TEHNIKE...
Autor: Mirjana Vuković, 22. 11. 2018.

U utorak,22.11.2018. likovnu družinu razredne nastave je posjetila gospođa Jadranka Poljak-Rijavec,umjetnica i majstorica quilling tehnike ukrašavanja,te učenicima pokazala osnovne elemente tehnike quilling.

Tehnika quilling ili filigransko uvrtanje papira je tehnika umjetnosti kojom se papirnate trake raznih boja,širina,debljina i boja,uvijaju pomoću štapića te oblikuju prstima i lijepe zajedno.Tako se dobivaju elementi za izradu čestitki,slika,kutija ili nakita.

Izvorni oblik te tehnike je nastao još u 12. stoljeću u španjolskim i talijanskim samostanima zbog ukrašavanja naslovnica knjiga i religioznih predmeta,a mi smo beskrajno uživali izrađujući cvjetiće,listiće i pahuljice.
A da veselje bude veće,na kraju likovne radionice,svaki je učenik dobio i poklon-svog anđela čuvara kojeg su izradile vrijedne ruke gospođe Jadranke.
Bilo nam je  toliko lijepo i zabavno da smo dogovorili i novu radionicu na kojoj ćemo ukrašavati uskršnje pisanice. Još jednom veliko HVALA gospođi Jadranki.