KRUH: BLAGA OPOMENA I TIHA MUDROST
Autor: Violeta Lukač, 31. 10. 2012.

Županijska smotra  Dani kruha - dani zahvalnosti za plodove zemlje

U subotu 20. listopada na Franjevačkom trgu u Varaždinu, održana je Županijska smotra  Dani kruha - dani zahvalnosti za plodove zemlje  pod geslom

Kruh: blaga opomena i tiha mudrost.

Domaćin ovogodišnje smotre, na kojoj je sudjelovalo 20 osnovnih i 6 srednjih škola te dječji vrtić Zeko iz Varaždina, bila je Osnovna škola Trnovec, a organizator Upravni odjel za prosvjetu, kulturu i šport Varaždinske županije. Svečanost otvaranja uslijedila je nakon sv. mise zahvalnice, koju je predvodio varaždinski biskup mons. Josip Mrzljak.

Nakon što je varaždinski biskup mons. Josip Mrzljak proglasio smotru otvorenom, posjetitelji i sudionici smotre imali su priliku uživati u bogatom kulturno-umjetničkom programu u izvedbi učenika OŠ Trnovec, KUD-a Mak i Udruge žena „Trnovečko srce“, ali i razgledati pa i degustirati sve prezentirane proizvode. Smotri su nazočili i zamjenica župana Varaždinske županije Blanka Glavica-Ječmenica, pročelnik Upravnog odjela za prosvjetu, kulturu i šport Miroslav Huđek, načelnik Općine Trnovec  Bartolovečki  Stjepan Hren i vjerujem da bi se svi složili da je jedan od ciljeva ove svečanosti  i očuvanje običaja našeg naroda i naših zavičaja kao dijela nacionalne kulturne baštine kao i izgradnja pozitivnih stavova i stvaranje pravilnog emocinalnog odnosa djece i učenika sa prirodom te upoznavanje sa procesom nastajanja kruha i narodnim običajima.

Tijekom smotre, prosudbeno povjerenstvo obilazilo je štandove i biralo najbolje u tri kategorije, a zamjenica župana je uručivala zahvalnice svim sudionicima.

Odlučeno je kako će Varaždinsku županiju na državnom natjecanju predstavljati Osnovna škola Trnovec i Centar za odgoj i obrazovanje „Pahinsko“ iz Ivanca, dok će domaćin županijske smotre Dani kruha iduće godine biti Osnovna škola Petrijanec.

Hvala svima koji su sudjelovali u ovom projektu, a posebno učiteljima i učenicima OŠ Trnovec, koji su eto dali sve od sebe i mjesec dana ( posebno zadnji tjedan ) skoro spavali u školi  te živjeli i disali kao jedan.

Hvala i svim školama i vrtiću koji su se odazvali, a posebno  Općini Trnovec Bartolovečki , DVD Trnovec, Udrugi žrna „Trnovečko srce“ sponzorima Vindiji, pekari Zlatno zrno, stolariji Jerešić , putničkoj agenciji Grand tours, tvrtki Eko pak i svima ostalima, koji su na bilo koji način sudjelovali u ovoj manifestaciji.