ODRŽANA VJERONAUČNA OLIMPIJADA - naši olimpijci putuju u Gospić
Autor: Violeta Lukač, 5. 3. 2020.

Vjeronaučna ekipa u sastavu  Dorotea Marketin, 8.b, Tijana Krišto, 8.a, Lina Kukec, 8.a, te Luka Jerešić, 6.b, pod vodstvom mentorice Ljiljane Mišak, po kriteriju izvrsnosti  plasirali su se na Državno natjecanje koje će se održati 3.- 5. travnja u Gospiću!

Čestitamo!

FOTOGALERIJA

U ponedjeljak, 2. ožujka 2020. godine u našoj Osnovnoj školi Trnovec održano je Međužupanijsko natjecanje iz vjeronauka tzv. Vjeronaučna olimpijada (VO) na temu „Sveti Vinko Paulski – apostol milosrdne ljubavi“.  Vinkovska karizma u Hrvatskoj. Natjecanje je otvorio domaći župnik i ekonom Varaždinske biskupije, vlč. Josip Hadrović, a svečanosti otvorenja nazočili su ravnateljica OŠ Trnovec gđa Radmila Sačić te učenici sa svojim mentorima i članovi Povjerenstva za Vjeronaučnu olimpijadu.
Susret je započeo himnom Republike Hrvatske. Nakon toga je sve prisutne pozdravio domaći župnik. Posebno je zahvalio ravnateljici i vjeroučiteljici Ljiljani Mišak na lijepo uređenom prostoru za VO te na spremnosti da po treći puta naša Osnovna škola bude domaćin Vjeronaučne olimpijade. Svim učenicima i njihovim mentorima je čestitao na uspjehu koji su postigli na školskim natjecanjima te se prema postignutim rezultatima plasirali na Međužupanijsko – biskupijsko natjecanje. Nakon toga je slijedila molitva – pročitan je odlomak  iz Evanđelja po Mateju, svi sudionici su zajednički izmolili psalam 148, a naši trnovečki olimpijci su završili zajedničkom molitvom – svaki dio molitve bio je nadahnut temom ovogodišnjeg natjecanja.

Pozdravne riječi sudionicima je nakon toga uputila ravnateljica OŠ Trnovec  gđa Radmila Sačić. Ona je uz riječ dobrodošlice svima zaželjela puno uspjeha u natjecanju i da se ugodno osjećaju u našoj školi koja ove školske godine slavi 90 godina svojega postojanja.

Voditeljica stručnog povjerenstva, gđa Aleksandra Lukavečki svim je natjecateljima pojasnila propozicije natjecanja. Samo natjecanje se sastojalo od tri dijela: pismenog ispita, tombole i tzv. „milijunaka“ kojem je pristupilo pet najboljih ekipa nakon pismenog ispita i tombole. Na završni dio plasiralo se 5 najboljih ekipa: OŠ „Vladimir Nazor“ Sveti Ilija, OŠ Trnovec, OŠ Koprivnički Ivanec, OŠ „Gustav Krklec“ Maruševec i OŠ  Tužno.
Ekipa OŠ Trnovec u sastavu: Dorotea Marketin, 8.b, Tijana Krišto, 8.a, Lina Kukec, 8.a, te Luka Jerešić, 6.b, pod vodstvom mentorice Ljiljane Mišak, osvojila je izvrsno drugo mjesto dok je prvo mjesto, za tri i pol boda više, osvojila ekipa OŠ „Vladimir Nazor“ iz Svetog Ilije pod vodstvom mentorice s. Leopolde Kefelja.

Svim članovima ekipa uručeni su prigodni pokloni i uspomene od domaćina, OŠ Trnovec te priznanja i kemijske olovke od Varaždinske biskupije i Katehetskog ureda.

Unatoč drugom mjestu, ekipa naše Osnovne škole plasirala se na Državno natjecanje po načelu izvrsnosti. Naime, pet najboljih ekipa po broju osvojenih bodova iz cijele Države također će sudjelovati na Državnom natjecanju iz vjeronauka koje će se ove godine održati u Gospiću od 3. do 5. travnja.
Od srca im čestitamo i želimo puno uspjeha i Božjega blagoslova na Državnom natjecanju!