NASTAVA NA DALJINU - 30 DANA
Autor: Radmila Sačić, 18. 3. 2020.

Dragi učenici, poštovani roditelji!

Iza nas je prvi "pravi" dan nastave na daljinu. Zahvaljujem vam na strpljenju i trudu kojeg ste uložili kako bi pratili nastavu i sudjelovali u njoj, unatoč poteškoćama.

Iako je  bilo planirano da se ovakav oblik nastave provodi 14 dana, okolnosti su se promijenile; od danas znamo da će potrajati 30 dana.

Za provođenje nastave na daljinu kreirali smo virtualne učionice na platformi Yammer za učenike viših razreda. Učionicama pristupate putem sustava Office 365 za škole.
Nastava će se i dalje održavati prema školskom rasporedu.  Organizirat će je naši učitelji koji će za održavanje nastave pripremati vlastite materijale, rabiti materijale koji su pripremljeni u Školi za život, te materijale izdavača. Učitelji će redovito pratiti napredak učenika te davati povratne informacije. Za povratne informacije učitelji će biti na raspolaganju svakim radnim danom do 15 sati.

Učenici u nastavi mogu sudjelovati prema rasporedu sati ili tijekom dana. Važno je učenje na daljinu shvatiti ozbiljno, ostvariti zadane ishode te riješiti postavljene zadatke. Iako se nastava na daljinu neće ocjenjivati, učitelji i učenici će provoditi vrednovanja za učenje i vrednovanje kao učenje. U virtualnom svijetu vrijede slična pravila ponašanja kao i u učionici.