SVETI NIKOLA U NAŠOJ ŠKOLI
Autor: Violeta Lukač, 11. 12. 2012.

SVETI NIKOLA U ŠKOLI

Povodom blagdana Svetog Nikole u našoj se školi, već tradicionalno, održala priredba.

Prije samog blagdana, u školi su se uredile velike školske jaslice i  bor nakitom kojeg su izradili učenici na satovima izvannastavnih aktivnosti. U uređenju jaslica sudjelovali su svi, učenici i zaposlenici i ponosni smo na našu kreativnost, maštu i radost. Ove godine jaslice su još veće i nekako najljepše od sviju do sada. Prostor ispred jaslica postao je prostor u kojem najradije zastanemo i provedemo neko vrijeme u posebnom ozračju.

Ove godine, priredba se održala 5. prosinca u 17,00 sati u prostoru buduće blagovaonice. Nositelji priredbe bili su učenici 1. razreda. Počasni gosti priredbe su roditelji prvašića, budući da je to prvi javni nastup njihovih učenika. Uz prvašiće, na priredbi su nastupali: pjevački zbor škole, tamburaški orkestar te sastav blok flauta. Njih je uvježbao novi učitelj glazbene kulture Mladen Gložinić. Naravno, na priredbi se pojavio Sveti Nikola, glavom i bradom i nezaobilazni Krampus. Nikola i njegovi pomagači donijeli su  darove za učenike razredne nastave, po jedan adventski kalendar za svakoga. Donijeli su i jedan veliki zajednički dar za sve učenike: projektor i dokument kameru. U nabavi ovog vrijednog poklona Nikoli je pomogla Općina te joj iskreno zahvaljujemo. Dan nakon priredbe, 6. prosinca, slatkiš su dobili i svi učenici predmetne nastave. I na njih je mislio Sveti Nikola.