VAŽNA OBAVIJEST RODITELJIMA UČENIKA 1. - 4. RAZREDA
Autor: Radmila Sačić, 4. 5. 2020.

Poštovani roditelji,

nastavno na vijest da bi se od 11. svibnja ponovo trebale otvoriti škole za učenike od 1. do 4. razreda, naglašavamo  da se ovdje radi samo o IZNIMNIM SITUACIJAMA i da neće sva djeca moći doći u školu. Epidemiološka situacija i preporuke još ne dozvoljavaju da nastava počinje normalno za sve. I dalje su na snazi stroge mjere u sprječavanju širenja virusa, zaštite i što je moguće manjeg socijalnog kontakta, odnosno ostanka kod kuće. Nastava će se stoga organizirati samo u iznimnim slučajevima za djecu koja moraju ispunjavati sve uvjete prema preporukama Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo. Donosimo ih u nastavku.

PREPORUKE HRVATSKOG ZAVODA ZA JAVNO ZDRAVSTVO SU:

1. oba roditelja djeteta su zaposlena (odlaze na posao, ne rade od kuće) i nemaju mogućnost drugačijeg zbrinjavanja djeteta u vrijeme dok su na poslu

2. dijete nema kroničnih bolesti (respiratorne, kardiovaskularne, dijabetes, maligne bolesti, imunodeficijencija, veća tjelesna/motorička oštećenja)

3. niti jedan od ukućana s kojima dijete boravi ili osobe s kojima je dijete u svakodnevnom kontaktu nemaju kroničnih bolesti (respiratorne, kardiovaskularne, dijabetes, maligne bolesti, imunodeficijencija, veća tjelesna/motorička oštećenja)

4. niti jedan od ukućana s kojima dijete boravi ili osobe s kojima je dijete u svakodnevnom kontaktu nisu u samoizolaciji ili karanteni i nisu u povećanom riziku zaraze virusom Covid-19

5. dijete nema povišenu tjelesnu temperaturu, respiratorne simptome poput kašlja i kratkog daha ili druge simptome bolesti poput gripe ili prehlade

U slučaju da dijete ispunjava sve gore navedene uvjete i roditelji žele da dolazi na nastavu u školu, oba roditelja MORAJU POTPISATI  IZJAVU (u privitku) u kojoj pod punom materijalnom i krivičnom odgovornošću jamče da su ispunjeni svi gore navedeni uvjeti da bi dijete moglo pohađati nastavu te da će se ono u školi pridržavati svih propisanih epidemioloških mjera koje se odnose na boravak djeteta u školi. Ovdje se radi o zaštiti djece, učitelja, djelatnika škole, ali i roditelja i svih ostalih s kojima su djeca u kontaktu i koji bi mogli biti ugroženi ako bi došlo do zaraze.

Uputa još  navodi:

• U postavljenu grupu koja će početi s radom 11. svibnja, ne može se naknadno uvrstiti još jedno dijete
  • Dijete ne može doći u školu bez pratnje odrasle osobe - i dovodi ga po mogućnosti ISTA osoba iz kućanstva (ili se izmjenjuju dvije osobe) koje su uključene u vid aktivnosti gdje je njihova mogućnost zaraze COVIDOM-19 najmanja.
  • Dijete ne smije dovoditi osoba koja spada u rizičnu skupinu.
  • Ista osoba dolazi po dijete u dogovoreno vrijeme.
  • Roditelji ne smiju ulaziti u ustanovu.
  • Roditelji se ne smiju okupljati na ulazu u školu.
  • Bolesni roditelji s respiratornim i/ili drugim zaraznim bolestima ne smiju dolaziti u školu, kao ni u vanjske prostore škole.

Svi izborni i fakultativni predmeti i dalje će se odvijati online (strani jezici, informatika, vjeronauk, glazbena kultura (za učenike 4. razreda))

Neće se izvoditi nastava TZK, osim vježbi oblikovanja i laganih aktivnosti na otvorenome.

Djeca će provesti u školi maksimalno 3-4 školska sata (onaj dio nastave koji provodi razredni učitelj).

Ako imate mogućnost da Vaše dijete ostane kod kuće učenik će i dalje pratiti  nastavu online i surađivati s razrednim učiteljem/com kao i do sada.

Uputa savjetuje: budući da će se nastava na daljinu i dalje održavati, potičemo nastavak obrazovanja djece razredne nastave od kuće, u svim situacijama kad je to moguće.

ROK ZA DOSTAVU IZJAVE:

Roditelji čije dijete ispunjava propisane uvjete i koji su se odlučili da njihovo dijete od 11. svibnja pohađa nastavu u školi dužni su potpisanu izjavu predati NAJKASNIJE DO SRIJEDE 7. 5. 2020. GODINE DO 13.00 SATI.

Potpisanu izjavu moguće je dostaviti na sljedeća dva načina:

Osobno donijeti isprintanu i potpisanu izjavu u školu  u vremenu od 8.00 do 13.00 sati

- Isprintati i potpisati izjavu te ju skenirati ili fotografirati i poslati na e-mail:  ostrnovec@ostrnovec.hr

Samo potpisane izjave koje su predane u navedenom roku smatrat će se valjanom prijavom za nastavu od 11. svibnja u školi.

O svim drugim detaljima organizacije nastave u našoj školi, vremenu dolaska u školu, boravka u školi, odlaska iz škole i svemu ostalome vezanom uz nastavu u posebnim uvjetima bit ćete obavještavani tijekom ovog tjedna. Stoga vas molimo da svakodnevno pratite web stranicu škole i budete u kontaktu sa vašim učiteljicama.

Neka nam je sretno i zdravo svima!

Vaša ravnateljica

Priloženi dokumenti: