Na putu do zvijezda
Autor: Violeta Lukač, 28. 1. 2013.

U četvrtak, 24. siječnja 2013., u prostorijama IV. OŠ  Varaždin održano je 2. županijsko natjecanje u znanju i kreativnosti “Čitanjem do zvijezda“. Nije bilo jednostavno i nije bilo lako. Za sudjelovanje u Kvizu znanja natjecatelji su trebali pročitati sljedeće naslove: Ž. Hercigonja: Tajni leksikon,  B. Primorac: Maturalac,  J. Tihi-Stepanić: Imaš fejs!, J. Bitenc: Twist na bazenu. Iz znanja od ukupno 39 učenika ili 13 škola na regionalno su se plasirale:OŠ I.K.Sakcinski Ivanec u sastavu Karlo Bregović, Benyamin Taourirt i Magdalena Mudri ( mentorica Draženka Stančić), kao prvoplasirani i   OŠ Lepoglava u sastavu Lucija Vusić, Karolina Janžek i Katarina Božak ( mentorica Branka Kuća), kao drugoplasirani.

U kreativnoj izradi i prezentaciji plakata na temu suvremeni roman za mlade, tj. roman Jasminke Tihi-Stepanić „Imaš fejs!“ od ukupno 4 natjecatelja na regionalno su se plasirale:Ana Ljubek iz OŠ Vidovec ( mentorica Lidija Pupek), kao prvoplasirana i Tena Štrlek ( mentorica Marina Mavrek), iz IV. Varaždin kao drugoplasirana.

Trnovečka ekipa koja je sudjelovala u znanju u sastavu Ivona Jerešić, Klara Makšan (od ove godine) i Lucija Ivec, koja je prošle godine osvojila sve što se osvojiti dalo i time odnijela titulu prvog regionalnog pobjednika, osvojila je četvrto mjesto.  Kažu cure: „Čestitamo pobjednicima i  definitivno se vidimo  iduće godine“.

Učenici su se nakon "strogog" dijela opustili uz gosta Marina Vučića, ravnatelja Centra "Tomislav Špoljar" i njegovu  knjigu „Priče“ , koju su uz diplome/pohvalnice svi učenici dobili na poklon.

Svim učenicima i mentorima zahvaljujem na sudjelovanju uz onu staru "više sreće drugi put", a pobjednicima puno znanja i fair playa. Znate da svi navijamo za vas.