Ukupno: 419388

Korizmena akcija "40 djela ljubavi"
Autor: Violeta Lukač, 25. 4. 2022.

Marijini obroci – Wikipedija

Učenici naše škole na poticaj vjeroučiteljica Ljiljane i Melanije uključili su se u korizmenu akciju Marijini obroci Hrvatska u sklopu međunarodnog projekta Mary's Meals koji u najsiromašnijim zemljama svijeta u školama osigurava svakodnevni topli obrok za djecu. Velikodušnošću i odricanjem tijekom 40 dana korizme naši su učenici prikupili 1.584,00 kn što je dovoljno za topli obrok za dvanaestero djece (132 kn po djetetu) tijekom jedne godine.

Od srca zahvaljujemo svima koji su se uključili u ovu karitativnu korizmenu akciju.

Učenici naše Osnovne škole na poticaj vjeroučiteljica Ljiljane i Melanije uključili su se u korizmenu akciju prikupljanja pomoći za gladnu djecu u svijetu. Tu hvale vrijednu akciju pokrenula je udruga  Marijini obroci Hrvatska. Oni su dio međunarodnog projekta Mary's Meals koji u najsiromašnijim zemljama svijeta u školama osigurava svakodnevni topli obrok za djecu. Marijini obroci trenutačno hrane više od dva milijuna djece. Dnevni obrok za njih znači da mogu ne samo preživjeti, već učiti, napredovati i imati svjetliju budućnost. 132 kn dovoljne su za prehranu jednog gladnog djeteta tijekom cijele školske godine.

Velikodušnošću i odricanjem tijekom 40 dana korizme naši su učenici prikupili 1.584,00 kn te iskazali svoju veliku ljubav prema svojim vršnjacima koji su gladni i time osigurali besplatni topli obrok za dvanaestero djece tijekom jedne godine.