Ukupno: 419388

REZIME USPJEŠNE MATEMATIČKE NASTAVNE GODINE
Autor: Draženka Magić, 4. 7. 2022.

Učenici naše škole i ove su se nastavne godine uspješno družili s matematikom kroz niz različitih aktivnosti o kojima izvještavamo pod OPŠIRNIJE.

Nastavni predmet MATEMATIKA smatra se teškim i izazovnim za većinu učenika. Rezultati koje su postigli naši učenici u tek završenoj nastavnoj godini pokazuju da se uz dovoljno matematičke motivacije te redovit i marljiv rad mogu postići zapaženi rezultati. O uspjesima naših učenika smo redovito izvještavali na školskoj web stranici, a sada na jednome mjestu navodimo značajnije matematičke aktivnosti u kojima smo sudjelovali.

SUDOKU NATJECANJE - sudjelovalo 9 učenika osmih i petih razreda

Natjecanje se održalo 25. listopada.

VEČER MATEMATIKEsudjelovali učenici predmetne nastave

Održala se online 3. prosinca preko zadataka namijenjenih rješavanju u obiteljskom okruženju. Obilježena je i u školi na satovima dodatne nastave.

U online aktivnostima je sudjelovalo 24 učenika i 8 roditelja.

MAT LIGA – sudjelovali učenici 5. - 8. razreda

Prvo, jesensko kolo održalo se 7. listopada – sudjelovalo 8 učenika.

Drugo, zimsko kolo održalo se 16. prosinca – sudjelovalo 10 učenika.

Treće, proljetno kolo održalo se 3. ožujka – sudjelovalo 18 učenika.

Četvrto, ljetno kolo održalo se 19. svibnja – sudjelovalo 14 učenika.

Najbolji rezultat nakon sva četiri kola ostvarila je ekipa 7.a razreda u sastavu JELENA MIKULIĆ I FRAN KOSEC koja je zauzela visoko 10. MJESTO od ukupno 259 ekipa sedmih razreda.

MEĐUNARODNO MATEMATIČKO NATJECANJE “KLOKAN BEZ GRANICA” – sudjelovali učenici 2. do 8. razreda

Održano je 17. ožujka. Sudjelovala su ukupno 42 učenika, a među 10% najuspješnijih u pojedinim kategorijama našlo se čak devetero njih ( Pablo Koren, Antonio Kosec, Tijana Župančić, Dijana Župančić, Dino Peček, Vida Magdalenić, Fran Kosec, Mihael Cikač i Jelena Mikulić). Oni su primili i posebne nagrade od organizatora .

NATJECANJE IZ MATEMATIKE – sudjelovali učenici od 4. do 8. razreda

ŠKOLSKO natjecanje se održalo 15. veljače – sudjelovalo je 29 učenika.

ŽUPANIJSKO natjecanje se održalo u Varaždinu 24. ožujka – sudjelovalo osmero učenika: Antonio Kosec,Jana Ljubek, Mihael Horvat, Mihael Cikač, Fran Kosec, Jelena Mikulić, Pablo Koren i Marko Trninić.

DRŽAVNO natjecanje se održalo od 10. do 12. svibnja u Vodicama - sudjelovalo dvoje učenika: Antonio Kosec iz 5.a i Jelena Mikulić iz 7.a razreda.

Učenik ANTONIO KOSEC je svojim rezultatima ostvario plasman na HMOK ( Hrvatsku matematičku olimpijadu kadeta).

Uz navedene aktivnosti učenici su kroz nastavnu godinu sudjelovali u različitim projektnim i istraživačkim aktivnostima koje su se provodile individualno ili u skupinama kroz domaće zadaće ili na redovnoj nastavi. Njihov osnovni cilj je bio primjena usvojenih matematičkih ishoda u situacijama iz stvarnog života.

Takve uratke smo obično prezentirali na Festivalu matematike Varaždinske županije koji se nije održavao u protekle dvije godine, ali je sljedeći najavljen u mjesecu listopadu sljedeće školske godine čemu se iznimno veselimo.

DRAGI NAŠI UČENICI

Navedeni razultati pokazuju da volite matematiku, da ste vrijedni, marljivi i uspješni.

Neki od vas su matematičke sadržaje usvajali s lakoćom dok su drugima predstavljali izazove i probleme.

Ali svi vi koji ste se trudili i marljivo radili zaslužili ste

ČESTITKE na postignutim rezultatima i ocjenama.

Želimo vam svima zdrave i sretne praznike.

Uživajte u ljetu i odmoru.

Vidimo se na jesen.

P.S. I ne zaboravite, matematika je uvijek i svuda oko vas.

Veliki i srdačan matematički pozdrav od vaših učiteljica matematike