Ukupno: 419388

UČENIK GENERACIJE 2021./22. - ROKO MIKULIĆ
Autor: Radmila Sačić, 5. 7. 2022.

Učiteljsko vijeće OŠ Trnovec, na sjednici održanoj 20.4.2022. godine,  proglasilo je Roka Mikulića (8.a razred) učenikom generacije 2021./2022.

Uz Roka, za ovu laskavu titulu  konkuriralo je još šestero izvrsnih učenika: Eni Divjak, Luka Mikulić, Andrej Obadić, , Adrian Višnjić, Fran Vugrinec i Marino Lončarić.

Učiteljsko vijeće odluku je donijelo temeljem Statuta OŠ Trnovec (čl. 119. -123.), Kriterija za izbor učenika generacije OŠ Trnovec i rezultata glasovanja:

- učenika 8. razreda (8.ab),

- učenika predmetne nastave (5.-8. razred),

-Vijeća učenika OŠ Trnovec (1.-8. razred),

- Razrednog vijeća 8. razreda (učitelji i stručni suradnici).

Proceduru izbora provelo je Povjerenstvo za izbor učenika generacije. Roko je ostvario najviše bodova, i po Kriterijima i po broju glasova, između sedmero izuzetno uspješnih učenika koji su se  natjecali za ovu vrijednu titulu.

Učenika generacije Općina Trnovec Bartolovečki nagradila je prijenosnim računalom. Zaslužena nagrada Roku je uručena u travnju na svečanoj sjednici Općinskog vijeća povodom Dana općine, a priznanje "Učenik generacije" na svečanosti podjele svjedodžbi 4. srpnja 2022. godine.

ROKO MIKULIĆ - put do „UČENIKA GENERACIJE“

Roko je odličan učenik svih osam godina školovanja i uzornog vladanja.

Od 4. razreda sudjeluje na mnogim natjecanjima, od školske do državne razine.

Tehničke znanosti su njegovo omiljeno područje i tu kontinuirano ostvaruje zapažene rezultate.

U županijskoj Modelarskoj ligi uspješno se natječe od 5. razreda.

NATJECANJA

• 5. razred

MAKETARSTVO I MODELARSTVO:   1. mjesto na županijskom, 11. na                                                                          državnom

PROMET :                                             5. mjesto na županijskom natjecanju

• 6. razred

TEHNIČKA KULTURA - plasman na županijsko natjecanje

PROMET – 3. mjesto na županijskom natjecanju

• 7. razred

STROJARSKE KONSTRUKCIJE – 2. mjesto na županijskom natjecanju

• 8. razred

ELEKTROTEHNIKA – 3. mjesto na županijskom natjecanju

MODELARSKA LIGA – 2. mjesto na županijskom natjecanju

GEOGRAFIJA - plasman na županijsko natjecanje

Od 1. razreda  uključen je u mnogobrojne izvannastavne aktivnosti, gdje do izražaja dolaze njegove glazbene i glumačke sposobnosti.

Aktivan je i u životu društvene zajednice:

• član  Dobrovoljnog vatrogasnog društva Trnovec  od 6. godine,
  • član KUD-a „Mak“ punih 6 godina.

Roka krase i prave sportske vrline:

• od 2019. godine član je boksačkog kluba „Thor“ u kojem je osvojio  dvije lige te 3. mjesto na međunarodnom turniru 10. Zagreb Open.

U svom ispunjenom i aktivnom životu, Roko je pronalazio vrijeme i za polaženje Centra izvrsnosti iz matematike, za uključivanje u manifestacije humanitarnog karaktera, eTwining projekt te mnogobrojne  školske projekte.

Ali i za  popravljanje parketa i namještaja u tehničkoj učionici u vrijeme ljetnih praznika.

Spreman pomoći svakome, biti prijatelj svima, i velikima i malima, znati saslušati, uvijek pozitivan, nikad nametljiv, otvorena duha, ogromnog srca.

Predsjednik razreda zadnje dvije godine – učenik generacije ove godine. Zasluženo!!!!

Sretno dalje, dragi naš Roko!!!!

Učenici i djelatnici OŠ Trnovec