Ukupno: 419388

VEČER MATEMATIKE
Autor: Draženka Magić, 5. 12. 2022.

U četvrtak, 1. prosinca, u našoj je školi održana Večer matematike u kojoj je uspješno sudjelovalo 85 učenika i pet učiteljica.

produženi boravak - video

predmetna nastava - video

Večer matematike je manifestacija koju organizira Hrvatsko matematičko društvo uz potporu Ministarstva znanosti i obrazovanja.

Nakon dvije godine održavanja online manifestacije, ove smo se godine ponovno družili uživo.

Učenici produženog boravka zabavili su se različitim matematičkim zadatcima i izazovima složenim u niz radnih centara u svojim učionicama. Kroz igru i rad u grupama na zanimljiv i zabavan način su se družili s matematikom.

Za učenike predmetne nastave organizirali smo četiri radionice s različitim zadatcima. U prvoj su se radionici okušali u učenju i izvođenju trikova s kartama koji se baziraju na računskim operacijama.

Najviše zanimanja izazvala je druga radionica u kojoj su učenici uz pomoć mobitela i krnje piramide izrađene od folije napravili hologram i uspješno likovima s mobitela dodali treću dimenziju i pokrenuli ih unutar piramide.

Treća radionica, nasuprot drugoj modernoj i digitalnoj, bavila se običnim šibicama. Iako jednostavna i nezahtjevna što se tiče materijala i pripreme, ipak je bila zanimljiva. Sklanjanjem ili premještanjem šibica trebalo je riješiti matematičke probleme prikazane crtežom ili računom. Neke od tih mozgalica bile su jednostavne dok su druge zadavale više briga pa su neke ostale i neriješene.

Posljednja radionica je bila namijenjena učenicima s  likovnim  sklonostima. Oni su oslikavali mreže fleksagona koje su zatim presavijanjem  sastavljali.

Druženje smo završili kratkim domjenkom uz sokove i keksiće.

Na večeri matematike smo  se ponovno uvjerili kako je matematika prisutna u svim sferama svakodnevnog života, a ujedno vrlo zanimljiva i izazovna.

Zahvaljujemo svim sudionicima Večeri i vidimo se dogodine.

Vaše učiteljice  Aleksandra, Draženka, Ivana, Mirjana  i Natalija