"Jesenske štafetne igre" povodom Dana kruha
Autor: Violeta Lukač, 18. 10. 2013.

Listopad ili mjesec hrane i raznoraznih plodova, koje nam daruju naše šume, polja, vrtovi, voćnjaci  već je tradicionalno rezerviran za obilježavanje DANA KRUHA DANA ZAHVALNOSTI ZA PLODOVE ZEMLJE.

Počeli smo još prošli tjedan kad su učenici 1.- 8. razreda sa svojim razrednicima i razrednicama ukrasili košare oko škole te ih napunili svakojakim jesenskim plodovima. Sama školska svečanost  održala se 17. listopada 2013. u organizaciji drugih razreda pod vodstvom njihovih razrednica Romane i Karmen.

U atriju škole organizirana je izložba, na kojima su prezentirani razni pekarski proizvodi te plodovi na temu polje, šuma, voćnjak, vrt. Cijela izložba upotpunila se učeničkim likovnim i literarnim radovima,  pokojim kulinarskim receptom, prezentacijom o hrani u izvedbi Štefanije Jurašković, te istraživanja Draženke Magić u obliku anketa i izračuna na satu matematike na temu pretilosti.

Novost su proizvodi od jabuke. Koktel od jabuke, kruške i meda je pravi eliksir, proizvela ga je naša kemičarka Maja Vugrinec, a za čips od jabuke pobrinula se Nevenka Zorko. JAAAAko fino!

Nakon desetominutnog programa organizatori su pripremili „jesenske štafetne igre“. Skakanje u vreći, njupanje jabuka, nošenje krumpira, čišćenje tikve i tačko- trkači su stare dobre, pomalo zaboravljene, igre koje su uvijek dobro došle. Pobjednici su dobili diplome, a uz prekrasno vrijeme svi smo se odlično proveli.

FOTOGALERIJA