« Lipanj 2017 »

Ispis statistike od 1. 3. 2012.

Static HTML

Anketa (mala)
Sviđa li vam se nova stranica?

OŠ Trnovec uključena je u projekt "Škole za Afriku"
Autor: Nikolina Gregurić, 3. 10. 2016.

Odlazak u školu. Druženje s vršnjacima. Smijeh. Igra. Radost. Prava su to i potreba djece diljem svijeta, kao i odrastanje u sigurnom okruženju ispunjenom ljubavlju i razumijevanjem. Pa ipak, podaci govore da više od 38 milijuna djece u Africi još uvijek ne ide u školu.

Naša se škola ponosno ove godine uključila u ovaj projekt. Podržite nas na našem "Afričkom štandu" već na ovogodišnjim Danima kruha i zahvalnosti za plodove zemlje u četvrtak 13. listopada 2016. godine!

“Škole za Afriku” zajednička je inicijativa UNICEF-a, Zaklade “Nelson Mandela” i Hamburškog društva za promoviranje demokracije i međunarodnog prava , pokrenuta 2005. godine u Cape Townu. U prikupljanju pomoći za 13 najugroženijih zemalja u Africi  uključilo se 27 razvijenih zemalja iz cijelog svijeta, a dosad je u njima prikupljeno više od 200 milijuna američkih dolara.

"Zahvaljujući UNICEF-ovu programu „Škole za Afriku“, više od 30 milijuna djece dobilo je priliku ići u školu i time ostvariti sigurniju budućnost!"

Brojne su škole izgrađene, a postojeće obnovljene. Djeci je osiguran pristup čistoj, pitkoj vodi i sanitarnim prostorijama, izgrađena su školska igrališta, a učionice opremljene potrebnim edukacijskim materijalima, školskim klupama i stolicama.

Otvoreni su centri za rani odgoj i obrazovanje za najmlađu djecu, a djeca koja su prekinula školovanje ili bila primorana raditi dobila su priliku pohađati centre za alternativno obrazovanje.

Što se prikupljenim sredstvima može osigurati?

95 kn - knjige i bilježnice za dva učenika za jednu školsku godinu

190 kn - klupa i stolice za dva učenika

350 kn - dodatna edukacija učitelja/odgojitelja za kvalitetniji odgojno-obrazovni rad

500 kn - školovanje dvoje djece u jednoj godini (knjige, bilježnice, materijali, školske uniforme i trošak poučavanja)

700 kn - "škola/vrtić u kutiji" - metalna kutija s materijalima neophodnima za svakodnevne aktivnosti učenja i poučavanja u vrtiću ili školi (bilježnice, olovke, ploča za pisanje, didaktičke igračke, drvene kocke); školski komplet sadržava dovoljno pribora za jednog učitelja i 80 učenika

16 800 kn - opremanje ustanove za predškolski odgoj i edukaciju

25 000 kn - izgradnja centra za alternativno osnovno obrazovanje za djecu koja su napustila redovito obrazovanje

Programu se svake godine pridružuju brojni vrtići, osnovne i srednje škole pa smo izuzetno ponosni što smo i mi dio ovog projekta jer dosad je za školovanje djevojčica i dječaka u Africi prikupljeno više od četiri milijuna kuna!