« Studeni 2017 »

Ispis statistike od 1. 3. 2012.

Static HTML

Anketa (mala)
Sviđa li vam se nova stranica?

Projekt ZDRAV ZA 5!
Autor: Gordana Trakoštanec, 25. 11. 2016.

Pošasti modernog društva, alkohol, droge, igre na sreću vrlo često mogu dovesti do nesagledivih posljedica.
Iznimno je važno pravovremeno upozoravati na
ove negativnosti našeg društva, a posebno kad su njima pogođene najosjetljivije društvene skupine, djeca i mladi.

Predavanje u okviru projekta prevencije ovisnosti "Zdrav za 5!" namijenjen učenicima 8. razreda, održao je policijski službenik za nadzor i prevenciju gospodin Mario Medenjak.

Projekt "Zdrav za 5!" je Projekt Ministarstva unutarnjih poslova, Ministarstva zdravlja i Ministarstva zaštite okoliša i prirode.

Namijenjen je učenicima 8. razreda s ciljem prevencije ovisnosti, a proveden je po 2 školska sata.

U okviru projekta učenici su usvojili znanja o utjecaju alkohola i droga na zdravlje i izgled pojedinca, utjecaju na ponašanje, obitelj, na profesionalnu i sportsku karijeru, društvenim rizicima konzumiranja sredstava ovisnosti, o metodama prevencije i liječenja bolesti.

Policijski službenik informirao je učenike o policijskim poslovima te primjeni policijskih ovlasti prema počiniteljima kažnjivih radnji kao i sankcijama.

Učenici su također poučeni kako se othrvati sredstvima ovisnosti: drogi, alkoholu, igrama na sreću te drugim sredstvima koja sve više okružuju mlade te su im unatoč raznim propisanim restriktivnim mjerama sve lakše dostupna.