« Studeni 2017 »

Ispis statistike od 1. 3. 2012.

Static HTML

Anketa (mala)
Sviđa li vam se nova stranica?

Škola gori?? Ma neeeeee ;)
Autor: Željka Vitez, 8. 6. 2017.

PRAKTIČNA PROVJERA PLANA EVAKUACIJE I SPAŠAVANJA

Temeljem Zakona o zaštiti na radu škola je dužna osigurati i organizirati evakuaciju i spašavanje osoba u slučaju iznenadnog događaja koji može ugroziti sigurnost i zdravlje učenika i djelatnika, te je dužna osposobiti  osobe koje provode evakuaciju.

Vježba evakuacije i spašavanja  u OŠ Trnovec održana je  8. lipnja 2017. godine u suradnji s Državnom upravom za zaštitu i spašavanje, Zavodom za hitnu medicinu Varaždinske županije, Policijskom upravom Varaždinskom i Vatrogasnom zajednicom.

Vatrogasci dobrovoljnih vatrogasnih društava s područja Općine intervenirali su pod pretpostavkom nastanka požara u zgradi škole (zbornica).

Po uočenom dimu i hitro danom znaku za uzbunjivanje, započela je evakuacija škole koja je uspješno i brzo provedena (1 minuta i 20 sekundi) do dolaska vatrogasaca koji su unutarnjom i vanjskom navalom, uz evakuaciju dvojice ozlijeđenih učenika i jednog djelatnika, ugasili nastali požar.

A kako je to skakati iz „goruće“ zgrade, osjetili su na vlastitoj koži učenici, djelatnici škole, ali i naša hrabra ravnateljica.

Na kraju je izvršena praktična vježba gašenja požara vatrogasnim aparatima u koju su se uključili mnogi učenici i djelatnici.

Svim dionicima zahvaljujemo na suradnji i doprinosu uspješnosti provođenja vježbe.

Posebna zahvala našim vatrogascima.