Škola za život

Molimo sve učenice i učenike petih i sedmih razreda da pristupe i popune anketu evaluacije i praćenja Škole za život na sljedećoj poveznici:

Rok za popunjavanje ankete je do 24.12., a očekivano trajanje odgovaranja je 15-ak minuta.

« Siječanj 2019 »

Ispis statistike od 1. 3. 2012.

Ukupno: 172094

Anketa (mala)
Sviđa li vam se nova stranica?

REZULTATI HUMANITARNOG PROJEKTA "MARIJINI OBROCI"
Autor: Draženka Magić, 28. 6. 2017.

I ove su školske godine učenici šestih razreda potvrdili svoju empatiju kroz humanitarni projekt u kojemu su za udrugu "Marijini obroci" prikupili

1 565,00 kn.

S ponosom možemo reči da smo ovim novcem osigurali  dnevni obrok kroz jednu školsku godinu za trinaestero gladne djece.

U sklopu zdravstvenog odgoja temu o tradicijskim jelima našega kraja pretvorili smo u mali projekt u kojemu smo prikupljali recepte tradicijskih jela našega Trnovca. Recepte smo tiskali u obliku male kuharice pod nazivom "Kaj su naši stari jeli dok su skupa za stolom sedeli". Kuharicu smo tiskali u stotinjak primjeraka i promovirali na Danu otvorenih vrata. Do kraja školske godine sve smo primjerke podijelili i za njih prikupili dobrovoljne priloge u navedenom iznosu.

Prikupljeni novac smo uplatili na račun udruge "Marijini obroci" koja hrani preko milijun gladne djece širom svijeta. Njihovi se obroci dijele isključivo u školama jer se na taj način potiče dolazak djece u školu odnosno  njihovo obrazovanje koje ih može izbaviti iz svijeta bijede i siromaštva.

Za nahraniti gladno dijete jednim obrokom dnevno kroz školsku godinu  potrebno je svega 120 kuna.

Razmislite možete li možda i Vi nešto učiniti za  gladnu djecu širom svijeta.Kako im sve možete pomoći pročitajte ovdje.