« Svibanj 2017 »

Međunarodna udruga školskih knjižničara (IASL) svake godine organizira Bookmark  Projekt kome je cilj razmjena straničnika između dviju škola IZ SVIJETA pa smo se tako i mi odlučili uključiti.

Učenici s učiteljicom iz likovne kulture izrađuju straničnike, a  potom su ih razmijenili s novim prijateljima.

Agrupamento de Escolas Gonçalo Mendes da Maia, Portugal (2015.)

Taipei American School, Taiwan (2015.)

The Millennium School, Mohali, Punjab, India (2014.)

Friends’ Junior School, Saffron Walden, Essex  ENGLAND ( 2013.)

Ciljevi projekta su: poticanje pismenosti uz istraživački rad (korelacija s nastavnim predmetima); razvijanje čitalačkih vještina; osvještavanje važnosti vlastite kulture i baštine (predstavljanje iste drugim kulturama); širenje učeničkih obzora uz nuđenje vizije šireg svijeta u kojem žive (gdje svaki učenik/dijete ima vlastitu ulogu)

Svrha projekta je: proučavanje vlastite kulture i baštine uz pomoć literature u školskoj knjižnici, proučavanje zemlje suradnice, njenih posebnosti kroz povijest, zemljopis, jezik i kulturu te naposljetku izrada straničnika na zadanu temu.

Straničnici se šalju poštom, svaki učenik/učenica sudionik projekta iz naše škole dobija svog partnera/partnericu iz škole suradnice.

Sudjelujemo 4. godinu